İstanbul Kadıköy Posta Kodu

İstanbul Kadıköy Posta Kodu

İstanbul Kadıköy posta kodu ve Kadıköy ilçesinde bulunan mahallelere ait posta kodları aşağıdaki tabloda detaylı şekilde belirtilmiştir. Kadıköy ilçesinde; Bostancı, Caddebostan, Caferağa, Eğitim, Erenköy, Fenerbahçe, Feneryolu, Fikirtepe, Göztepe, Koşuyolu, Kozyatağı, Merdivenköy, Ondokuzmayıs, Osmanağa, Rasimpaşa, Sahrayıcedit, Suadiye semtleri ve mahalleleri bulunmaktadır.

İlçe Semt – Bucak – Belde Mahalle Posta Kodu
KADIKÖY  BOSTANCI  BOSTANCI MAH. 34744
 CADDEBOSTAN  CADDEBOSTAN MAH. 34728
 CAFERAĞA  CAFERAĞA MAH. 34710
 EĞİTİM  EĞİTİM MAH. 34722
 HASANPAŞA MAH. 34722
 ERENKÖY  ERENKÖY MAH. 34738
 FENERBAHÇE  FENERBAHÇE MAH. 34726
 FENERYOLU  FENERYOLU MAH. 34724
 ZÜHTÜPAŞA MAH. 34724
 FİKİRTEPE  DUMLUPINAR MAH. 34720
 FİKİRTEPE MAH. 34720
 GÖZTEPE  GÖZTEPE MAH. 34730
 KOŞUYOLU  ACIBADEM MAH. 34718
 KOŞUYOLU MAH. 34718
 KOZYATAĞI  KOZYATAĞI MAH. 34742
 MERDİVENKÖY  MERDİVENKÖY MAH. 34732
 ONDOKUZMAYIS  19 MAYIS MAH. 34736
 OSMANAĞA  OSMANAĞA MAH. 34714
 RASİMPAŞA  RASİMPAŞA MAH. 34716
 SAHRAYICEDİT  SAHRAYI CEDİT MAH. 34734
 SUADİYE  SUADİYE MAH. 34740

Kadıköy, İstanbul’un Anadolu yakasında Marmara Denizi kıyısındaki ilçesidir. İlçenin doğusunda Maltepe, kuzeydoğusunda Ataşehir, kuzeyinde Üsküdar ilçeleri, batı ve güneyinde Marmara Denizi bulunmaktadır.

Kadıköy ilçesinde; Bostancı, Caddebostan, Caferağa, Eğitim, Hasanpaşa, Erenköy, Fenerbahçe, Feneryolu, Zühtüpaşa, Dumlupınar, Fikirtepe, Göztepe, Acıbadem, Koşuyolu, Kozyatağı, Merdivenköy, 19 Mayıs, Osmanağa, Rasimpaşa, Sahrayı Cedit, Suadiye mahalleleri bulunmaktadır.

Kadıköy uzun 21 km’lik uzun bir sahil şeridine sahip olan bir ilçedir. İlçeye ulaşım karayolu ve deniz yolu ile yapılabilmektedir. Önceden aktif olarak kullanılan Haydarpaşa Tren Garı ilçe sınırları içerisindedir. Aynı zamanda vapur seferleri ile Adalar, Eminönü, Karaköy, Beşiktaş, Kabataş ilçelerine ulaşım sağlanabilmektedir. Ayrıca Söğütlüçeşme’den metrobüsü kullanarak ta Kadıköy ve diğer ilçeler arasında ulaşım sağlayabilirsiniz.

Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu Kadıköy ilçesindedir. Maç zamanı stat bölgesi çok hareketli olmaktadır.

Kadıköy’de en haraketli yerlerden bir tanesi de Bahariye Caddesi’dir. Bu cadde de birçok alışveriş mekanı, cafe,  sinema ve tiyatro bulunmaktadır.

İlçede bulunan sanatsal merkezlerden bazıları şunlardır:
Süreyya Operası, Reks Sineması, Barış Manço Kültür Merkezi, Caddebostan Kültür Merkezi, Haldun Taner Sahnesi, Halis Kurtça Kültür Merkezi, Müjdat Gezen Sanat Merkezi, Çağdaş Sahne, Enver Demirkan Tiyatrosu, Bostancı Gösteri Merkezi bunlardan başlıcalarıdır. Ayrıca Sunay Akın tarafından kurulan  İstanbul Oyuncak Müzesi Göztepe semtindedir.

Kadıköy’de bulunan tarihi değerlerden bazıları şunlardır:
Aziziye Hamamı, Ayrılık Çeşmesi, Baba-Oğul Çeşmesi, Ninataşı, Hasanpaşa Camii, IV. Murat Çeşmesi, Eufemia Kilisesi, Katolik İtalyan Kilisesi, Mühürdar Ayazması, Kethüda Camisi, Cafer Ağa Camisi, Çarşı Hamamı, Mısırlı Osmanağa Çeşmesi, Hüseyinağa Çeşmesi, Boğa Heykeli, Süreyya Operası, Surp Levon Kilisesi, Köçeoğlu Hamamı Kemeri, İngiliz Kilisesi, Aya Trias Kilisesi, Moda Camisi, Yoğurtçu Park Çeşmesi, Moda Ayazması, Hamam Binası, Zühtü Paşa Camisi, Rahipler Manastırı, Aya Hrisostomos Kilisesi, Fener Kulesi, Şah Kulu Tekkesi, Selami Çeşmesi, Erenköy Camisi, Haydarpaşa Tren Garı, Konservatuvar Binası ve Haldun Taner Tiyatro Sahnesi bunlardan bazılarıdır.

Ünlü müzik adamı Barış Manço’nun evi modadır. Müze haline dönüştürülen bu evi gezip Barış Manço’ya ait birçok kişisel eşyayı ve hatırayı görebilirsiniz. Gerçekten insanı geçmişe götüren bir yer. Özellikle gezmenizi tavsiye ediyorum.

Kadıköy’ü ne kadar anlatsak ta bitiremeyiz. Ailenizle, sevdiklerinizle Kadıköy’ün güzel sahillerinde dolaşabilir, eşsiz güzelliklerini yerinde görebilirsiniz.

Diğer ilçelere ait İstanbul posta kodu için linke tıklayınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir